TIKRAS STEBUKLAS – jau Jūsų!

“Čia esu aš – Tikras stebuklas!”

Būtent tokiu sakiniu prasideda ne per seniausiai pasirodžiusi pirmoji kūdikių akademijos “Mažųjų valdos” išleista knyga ypač mažiems skaitytojams – TIKRAS STEBUKLAS. Apie berniuką, kuris žino, kad mokytis – geriausias žaidimas pasaulyje. Ir apie jo tėvus, kurikūdikių akademijos Mažųjų valdos išleista knyga ypač mažiems skaitytojamse dėl savo TIKRO STEBUKLO “iš džiaugsmo išprotėja”.

Rašiau ją aš. Iliustravo ypatingasis Mindaugas Mikulėnas. Knygą gali perskaityti jau pusantrų-dviejų metų mažylis. Ypač lengvai – jei prieš tai, mamos arba tėčio pagalba, yra “sužaidęs” skaitymo kortelių kūdikiams ir mažiems vaikams komplektą. Ji parengta pagal metodines rekomendacijas. Be papildomo triukšmo – subalansuota lengvai skaityti. Būtent taip, kaip reikia patiems mažiausiems. Apie tai kodėl verta ir kaip išmokyti savo mažą vaiką skaityti jau rašiau. Plačiau apie tai su tėvais kalbamės 7 intelektų lavinimo programoje arba seminare Genijais tampama.

Beje, jei mokote savo mažiausius skaityti kortelių apgalba – viską žinote. Jei ne priminsiu – knygą mažyliu vartyti/skaityti reikia labai labai labai greitai – kad nespėtų nusibosti. Ypač tekstinius puslapius, nes jis juos labai greitai ir puikiai įsimena. Ir vedžioti piršteliu palei žodžius – nereikia. Nebent tą daro ir nori daryti – pats mažylis.

Yra kažkokios romantikos knygų leidime. Bet daug labiau mane jaudina suvokimas, kad tai – tik pradžia. Pradžia kokybiškų leidimų/žaidimų/garsų/metodinės medžiagos patiems mažiausiems vaikučiams ir neribotoms jų galimybėms. Idėjų tiek, kiek nesutalpinu laike ir pajėgumuose. Bet – viskas po truputį. Juk kantrybė auga kartu su vaikais, sakoma. 🙂

Be galo džiaugiuosi sulaukusi žinių iš pajūrio, kur artimos draugės sūnelis, seniausiai įveikęs skaitymo kortelių komplektą, jau pavertė TIKRĄ STEBUKLĄ savo kasdienybės dalimi.

Jau nekalbu apie tai, kaip apsiašarojau, kai pamačiau savo pačios sūnų, stumiantį vaikiškame karutyje dėžę su keliasdešimt knygos egzempliorių  – toks mažas, o jau toks galingas vertybine prasme. Mano mažasis didysis pranašas. Viskas iš jo ir jam. O dar su padėka – mano sesei ir jos dukrai – pasiutelei Amelijai (su kuria mažasis pranašas, atsitiktinai, ar ne – gimęs tą pačią metų dieną).

Ar matote? Ar matote, kokie stiprūs yra mūsų mažyliai? Ką jie su mumis padaro? Ir ką je padaro patys? Su savo gyvenimais, su savo gebėjimais. Tai išties – tikras stebuklas. Pasaulio, gamtos, Žmonijos, Visatos. Todėl ir smagu. Ačiū visiems besidomintiems!

P.S. knygą galima nusipirkti kūdikių akademijoje SoHo lofte Smolensko g. 10D-13, Vilnius, arba – elektroninėje parduotuvėje www.EniBeni.lt.

6 thoughts on “TIKRAS STEBUKLAS – jau Jūsų!

  1. Glenu Domanu sudomino vaikelio krikšto tėtis-neurochirurgas.Gaila,kad kiek vėlokai įnikau skaityti,jam rudenį bus ketveri.Bet dar daug nuveiksim!o mažam broliukui kaip tik metas:)Dar gaila,kad Klaipėdoj buvo paskaita,o buvpm išvykę.o.Gal dar atvyksite? Ir klausimėliai: Gal ir matematinių kortelių rinkinius ketinate išleisti? jei visgi ne,pasidarius pačiam- kaip jas naudoti?t.y.lygiagrečiai su skaitymu ar pirma kurį laiką vien skaityti. Dar klsusimėlis-užsienio žiniatinkly skaičiau,kad tokiu pat principu mokoma ir užsienio kalbos-vėlgi kada jos pradėti mokyti?parodyti lietuvišką kortelę ir iškelti pvz.anglišką?tik kiek žinau,geriau pasitelkiant ir vaizdą,ypač vyresniens vaikams.Būčiau dėkinga už atsakymus.

    • Rimtas rekomendacijos šaltinis 🙂 Skaityti galite mokyti abu ta pačia sistema – mažasis mokysis greičiau, bet tai ne priežastis neleisti vyresniajam dalyvauti 🙂 Klaipėdoje neišvengiamai dar lankysimės – be galo gera buvo. Matematikos korteles galite atsisiųsti tiesiai iš Gentle revolution press (jos juk universalios), mes gaminamės popierių ir lipdukus ir klijuojam taškus patys. 🙂 Kaip naudoti – reikėtų perskaityti DOmano knygą. IR nepamiršti, kad kiekį suvokti viakas gali tik iki 30 mėnesių amžiaus.

      • Kaip mokyti skaityti,perskaičiau daug šaltinių internete,tokių santrumpų. Matematikos mokymas irgi aprašomas. bet kaip juos derinti neradau.ar jų derinti nė nereikia.t.y.skaitymo kortelės,po pusval.galima rodyti skaičių korteles,ar kitaip kaip tai taikyti. P.S.Vadinasi skaičių kortelės vyresnėliui jau netinkamos.Jam daugiau nei 30 mėn.

  2. Ryra ne į viską spėjau atsakyti. Taip vyresnėliui kiekio kortelės jau nebeveiks (andyti visada galime, bet tikimybė maža – kaip nurodo metodikos autoriai). Derinti skaitymo ir matematikos nereikia – tai du atskiri mokymo metodai – juos vienu metu taikyti galima. TIk “paleidinėti” programas siūlyčiau atskirai (pirma skaitymas, vėliau – matematika). O apie mokymą skaityti užsienio kalba – tas pats galioja – ta atskira programa. Mokyti skaityti užsienio kalba nesimokant ja kalbėti – nematyčiau prasmės, bent aš, bet gal yra manančių kitaip.

    • Ir dar klausimis-ar korteles suskaičius galima skaityti antrąkart ar tęsti vien su naujais žodeliais. Mano suvokimu, jas skaityti turbūt galima daugiau kartų, kaip ir smagias vaikiškas knygeles.

  3. žodžiai grįžta junginiuose, galima žaisti žaidimus, bet kortelės neturi nuvertėti iki tipinės žaislų krūvos lygio. Geriausia išties perskaityti pačią knygą apie mokymą skaityti 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s