Apie tinklaraštį | 7 intelektai

Šiame tinklaraštyje rasite mano, Renatos Lazdin, ankstyvojo ir ikimokyklinio ugdymo srityje prikauptos ir kaupiamos patirties liudijimų. Apie ankstyvąjį vaikų ugdymą, apie prigimtinę meilę žinioms, apie galimybes ir iššūkius, taigi – apie gerą gyvenimo pradžią, kuri niekada nesibaigia.

Keli žodžiai apie mane pačią

2018 m. pradžioje pasirodė Alma Litteros išleista mano knyga “Vienas vaikas – 7 intelektai. Kaip pavyko ateiti iki akimirkos, kurioje galiu parašyti knygą tokiu daug žadančiu pavadinimu? 

Mano gyvenimo kelias iš esmės skirstytinas į dvi dalis – iki sūnaus gimimo ir po jo. Iki sūnaus gimimo išbandžiau savo sociologijos magistro žinias įkurdama nedidelę rinkos tyrimų kompaniją, o komunikacijos diplomą – kurdama komunikacijos konsultacijų kompaniją ir net dirbdama užsienio reikalų ministro atstove spaudai.

Gimus Dovydui supratau, kad noriu dirbti srityje, kuri savaime leistų integruoti ir vaiką. Prižiūrėdama mažylį ėmiau skaityti gausybę literatūros apie ankstyvąjį vaikų ugdymą, o pasakodama apie tai kiemuose ir draugių susitikimuose pastebėjau, kad daugelis apie svarbiausią – pirmųjų metų patirtį ir jos įtaką žmogaus gyvenimui mažai težino.

Taip vieną naktį atėjo suvokimas, kad Vilnius vertas turėti savo ankstyvojo ugdymo centrą! O toliau viskas tik nuostabiau – tai darbas, kuriame kasdien jaučiuosi kaip šventėje. Žinojimui pastiprinti Vilniaus universitete siekiu jau trečiojo – edukologijos magistro diplomo. Ką aš darau?

  • Padedu augti savo neįprastai stiprų humoro jausmą turinčiam sūnui Dovydui, stengiuosi duoti jam daug meilės, šilumos ir patyrimų. 2018 m. gimė mano antras vaikas – dukrelė Lūna.
  • Įkūriau ir toliau kūriu kūdikių akademiją Mažųjų valdos (Smolensko g. 10D, Vilnius (SoHo loftas). Šioje ankstyvojo ugdymo menėje šiuo metu jau rasite keliolika pačių skirtingiausių programų – nuo įprastos muzikos iki užsienio kalbų mažiausiems. Taigi – ieškau nepaprastų žmonių, apmokau juos, įkvepiu juos, drauge kuriame tas programas, žaidimus, leidinius. Kuo ši vieta kitokia? Čia komanda suvokia kas svarbiausia ir kodėl tai svarbu. Čia galite ne tik “lankyti”, bet ir pabūti, pasitarti, pabendrauti. Ir net atšvęsti šeimos šventę.
  • Padedu tėveliams susigaudyti vaiko auginimo procesuose: sukūriau ir dėstau unikalią 7 intelektų lavinimo programą, kurioje tėvai per 16 (lankydami kartą per savaitę) arba 8 savaites (lankydami du kartus per savaitę) apmokomi teoriškai ir praktiškai padėti vaikui išnaudoti svarbiausias pirmas 2000 dienų. 7 intelektų lavinimo programa tai dešimtys skirtingų mažų vaikų žaidinimų iš įvairiausių ankstyvojo ugdymo metodikų. Labiausiai man širdies plakimą spartina šeimos, kurios sentimentaliai pašnabžda, kad po šios programos jų gyvenimas kardinaliai pasikeitė.
  • Mokau tėvus skaitydama išsamius seminarus apie ugdymą pirmaisiais metais, apie svarbiausius dalykus visame septynmetyje, apie medijas ir laisvąjį žaidimą.
  • Kuriu geriausią pasaulyje vaikų darželį Mažųjų valdos (Vingio ir Sapiegų filialai), kuriame drauge su patyrusia komanda taikome mūsų kuriamą harmoningos raidos metodiką. Tai darželis, kuriame visi vaikai  panardinimo metodu mokosi keturių kalbų. Čia neskaičiuojame pamokėlių, nes visa diena yra nesibaigianti pažinimo šventė.

ŽINIASKLAIDOJE

Advertisements

2 thoughts on “Apie tinklaraštį | 7 intelektai

  1. Koks nuostabus tinklaraštis ir kaip smagu,kad daugėja mamų, kurios aktyviai apie tai rašo, dalinasi inormacija ir aplamai … Kaip gera, kad bendraminčių vis daugėja ir tinklaraštininkių gretose. Will follow!!! Viktorija

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s